Färgelanda Futsal Cup 2018






Uppdaterad 2018-10-27 21:50

Tabell grupp A
LagSVOFGIMP
Ellenö IK
5
5
0
0
10
1
9
15
Högsäter GF
5
4
0
1
8
2
6
12
Färgelanda IF 2
5
2
1
2
5
5
0
7
Strömstad Futsal
5
1
1
3
3
6
-3
4
SEF Futsal
5
1
0
4
3
11
-8
3
Frändefors IF 1
5
0
2
3
1
5
-4
2
Tabell grupp B
LagSVOFGIMP
Färgelanda IF 1
4
3
1
0
6
0
6
10
CC Mellerud
4
2
1
1
7
2
5
7
Skoftebyn IF
4
1
2
1
3
3
0
5
Groheds IF
4
1
1
2
3
8
-5
4
Stenungsund IF
4
0
1
3
1
7
-6
1
Tabell grupp C
LagSVOFGIMP
FC Mellerud
4
4
0
0
12
1
11
12
Sotenäs Futsal
4
2
1
1
6
2
4
7
IFK Uddevalla
4
2
1
1
4
4
0
7
Frändefors IF 2
4
0
1
3
2
7
-5
1
Svenshögen O
4
0
1
3
3
13
-10
1
Tabell grupp D
LagSVOFGIMP
Vara SK
4
3
1
0
6
0
6
10
Sjuntorp IF
4
1
3
0
4
2
2
6
Elastico Futsal
4
1
1
2
6
8
-2
4
Landvetter IS
4
1
1
2
3
5
-2
4
Skärhamn IK 2
4
1
0
3
3
7
-4
3
Tabell grupp E
LagSVOFGIMP
Lidköping U
5
3
2
0
10
1
9
11
Skärhamn IK 1
5
3
2
0
7
2
5
11
Tina Futsal
5
2
2
1
7
8
-1
8
Fröjered IF
5
1
1
3
3
8
-5
4
Fässberg IF
5
0
3
2
4
9
-5
3
Nödinge SK
5
0
2
3
3
6
-3
2
Gruppspelsmatcher grupp A
TidHemma lagBorta lagAnm
Fre 18:00
Färgelanda IF 2
Frändefors IF 1
0
-
0
Fre 18:15
Högsäter GF
Strömstad Futsal
3
-
1
Fre 18:30
Ellenö IK
SEF Futsal
3
-
1
Fre 18:45
Strömstad Futsal
Färgelanda IF 2
0
-
2
Fre 19:00
Frändefors IF 1
Ellenö IK
0
-
1
Fre 19:15
SEF Futsal
Högsäter GF
0
-
2
Fre 19:30
Strömstad Futsal
Frändefors IF 1
0
-
0
Fre 19:45
Högsäter GF
Ellenö IK
0
-
1
Fre 20:00
SEF Futsal
Färgelanda IF 2
0
-
3
Fre 20:15
Ellenö IK
Strömstad Futsal
1
-
0
Fre 20:30
Frändefors IF 1
SEF Futsal
1
-
2
Fre 20:45
Färgelanda IF 2
Högsäter GF
0
-
1
Fre 21:00
Strömstad Futsal
SEF Futsal
2
-
0
Fre 21:15
Högsäter GF
Frändefors IF 1
2
-
0
Fre 21:30
Färgelanda IF 2
Ellenö IK
0
-
4
Gruppspelsmatcher grupp B
TidHemma lagBorta lagAnm
Lör 08:00
Färgelanda IF 1
Groheds IF
3
-
0
Lör 08:15
CC Mellerud
Skoftebyn IF
0
-
1
Lör 09:00
Stenungsund IF
CC Mellerud
0
-
3
Lör 09:15
Groheds IF
Skoftebyn IF
1
-
1
Lör 10:00
CC Mellerud
Färgelanda IF 1
0
-
0
Lör 10:15
Skoftebyn IF
Stenungsund IF
1
-
1
Lör 11:00
Groheds IF
CC Mellerud
1
-
4
Lör 11:15
Färgelanda IF 1
Stenungsund IF
2
-
0
Lör 12:00
Skoftebyn IF
Färgelanda IF 1
0
-
1
Lör 12:15
Stenungsund IF
Groheds IF
0
-
1
Gruppspelsmatcher grupp C
TidHemma lagBorta lagAnm
Lör 08:30
Frändefors IF 2
Svenshögen O
2
-
2
Lör 08:45
FC Mellerud
IFK Uddevalla
3
-
1
Lör 09:30
Sotenäs Futsal
FC Mellerud
0
-
2
Lör 09:45
IFK Uddevalla
Svenshögen O
2
-
1
Lör 10:30
IFK Uddevalla
Frändefors IF 2
1
-
0
Lör 10:45
Svenshögen O
Sotenäs Futsal
0
-
4
Lör 11:30
FC Mellerud
Frändefors IF 2
2
-
0
Lör 11:45
Sotenäs Futsal
IFK Uddevalla
0
-
0
Lör 12:30
Svenshögen O
FC Mellerud
0
-
5
Lör 12:45
Frändefors IF 2
Sotenäs Futsal
0
-
2
Gruppspelsmatcher grupp D
TidHemma lagBorta lagAnm
Lör 13:00
Landvetter IS
Sjuntorp IF
0
-
0
Lör 13:15
Skärhamn IK 2
Vara SK
0
-
1
Lör 14:15
Elastico Futsal
Sjuntorp IF
2
-
2
Lör 14:30
Vara SK
Landvetter IS
2
-
0
Lör 15:30
Landvetter IS
Skärhamn IK 2
1
-
2
Lör 15:45
Vara SK
Elastico Futsal
3
-
0
Lör 16:45
Sjuntorp IF
Vara SK
0
-
0
Lör 17:00
Skärhamn IK 2
Elastico Futsal
1
-
3
Lör 18:00
Elastico Futsal
Landvetter IS
1
-
2
Lör 18:15
Sjuntorp IF
Skärhamn IK 2
2
-
0
Gruppspelsmatcher grupp E
TidHemma lagBorta lagAnm
Lör 13:30
Skärhamn IK 1
Fässberg IF
2
-
0
Lör 13:45
Lidköping U
Nödinge SK
1
-
1
Lör 14:00
Tina Futsal
Fröjered IF
2
-
0
Lör 14:45
Fässberg IF
Tina Futsal
2
-
2
Lör 15:00
Nödinge SK
Skärhamn IK 1
1
-
2
Lör 15:15
Fröjered IF
Lidköping U
0
-
2
Lör 16:00
Lidköping U
Fässberg IF
3
-
0
Lör 16:15
Skärhamn IK 1
Tina Futsal
1
-
1
Lör 16:30
Nödinge SK
Fröjered IF
0
-
1
Lör 17:15
Lidköping U
Skärhamn IK 1
0
-
0
Lör 17:30
Fröjered IF
Fässberg IF
2
-
2
Lör 17:45
Tina Futsal
Nödinge SK
2
-
1
Lör 18:30
Skärhamn IK 1
Fröjered IF
2
-
0
Lör 18:45
Fässberg IF
Nödinge SK
0
-
0
Lör 19:00
Tina Futsal
Lidköping U
0
-
4
SLUTSPEL
TidFinalHemma lagBorta lagAnm
Lör 19:15
ÅTTONDEL 1
andra 2:an Skärhamn IK 1
femte 2:an Sjuntorp IF
0
-
2
Lör 19:30
ÅTTONDEL 2
tredje 2:an CC Mellerud
fjärde 2:an Sotenäs Futsal
-
Lör 19:45
KVART 1
1:AN GR A Ellenö IK
första 2:an Högsäter GF
0
-
1
eft. förl.
Lör 20:00
KVART 2
1:AN GR B Färgelanda IF 1
1:AN GR C FC Mellerud
0
-
1
Lör 20:15
KVART 3
1:AN GR D Vara SK
SEGR.ÅTTONDEL 1 Sjuntorp IF
1
-
3
Lör 20:30
KVART 4
1:AN GR E Lidköping U
SEGR.ÅTTONDEL 2
3
-
0
Lör 20:45
SEMI 1
SEGR.KVART 1 Högsäter GF
SEGR.KVART 2 FC Mellerud
3
-
2
eft. straff
Lör 21:00
SEMI 2
SEGR.KVART 3 Sjuntorp IF
SEGR.KVART 4 Lidköping U
0
-
1
Lör 21:15
MATCH OM 3:E
FÖRL.SEMI 1 FC Mellerud
FÖRL.SEMI 2 Sjuntorp IF
3
-
2
Lör 21:30
FINAL
SEGR.SEMI 1 Högsäter GF
SEGR.SEMI 2 Lidköping U
-